Nero funkcjonalny program do wypalania płyt

Nero Burning ROM to jeden z najbardziej znanych na rynku windowsowych programów do nagrywania płyt CD, DVD , a oprócz tego Blu-Ray. Po uruchomieniu Nero znajdziemy bardzo kilka opcji nagrywania płyt spośród których możemy wybierać. Najpierw dokonujemy wyboru, czy chcemy nagrać płytę CD/DVD/Blu-Ray.

Następnie dla każdego z tych rodzajów Nero dostępne są opcje nagrywania: • zwykła płyta z danymi; • płyta Audio; • tryb mieszany – możemy nagrywać zarówno dokumenty, jak również multimedia; • płyta Extra – identycznie jak w trybie mieszanym, możemy nagrywać na jeden nośnik muzykę i pliki binarne. Odtwarzacze audio będą miały dostęp wyłącznie do sesji z muzyką, pozostałe informacje nie będą dla nich widoczne; • kopiowanie płyt; • płyta startowa – nagrana w ten metodę płyta nadaje się do rozruchu komputera, a zatem zostanie rozpoznana podczas uruchamiania komputera, gdy w BIOS ustawimy startowanie z napędu optycznego – przydatne do instalatorów systemów , a ponadto systemów działających w trybie Live-CD; • płyta UDF/ISO – umożliwia nagrać nośnik w systemie plików UDF; • SecurDisc – zapewnia większe bezpieczeństwo płyt oferując ochronę nagrywanych plików; • DiscSpan – umożliwia dzielenie dużych plików i nagrywanie ich na paru mniejszych płytach. Po wybraniu dowolnej z tych opcji mamy sposobność ustawienia najważniejszych informacji o nagrywaniu, takich jak multisesyjność (pozwalająca na późniejsze dogrywanie danych na płytę), nazwa i opis płyty , a dodatkowo opcje zapisu: określenie maksymalnej prędkości, ręczne ustawienie szybkości, symulacja nagrywania, sprawdzenie poprawności nagranych danych, metoda zapisu, system ochrony zapisu, zastosowanie wielu nagrywarek jednocześnie. Gdy zakończymy przeróbkę ustawień, zostaniemy przeniesieni do przejrzystego okna pozwalającego na wybranie plików i przerzucenie ich na listę danych do nagrania.
Poza nagrywania łatwych plików binarnych i multimediów, program Nero oferuje także nagrywanie na dysk obrazu płyty w formacie NRG, ISO, CUE lub IMG. Pozostałymi opcjami, o których warto zdawać sobie sprawę, są konwerter plików muzycznych między najbardziej popularnymi formatami, podejrzenie istniejących na płycie dotychczasowych ścieżek , a oprócz tego kasowanie nośnika wielokrotnego zapisu.

Nero Burning ROM jest jednym z najpotężniejszych program do nagrywania płyt, ma w praktyce wszystko, czego wyłącznie komukolwiek potrzeba. W znaczącej liczbie sytuacji nie będą nam potrzebne aż tak zaawansowane funkcje i zdecydowanie powinny wystarczyć bezpłatne narzędzia okrojone wyłącznie do najpotrzebniejszych procedur. Jest to komercyjna aplikacja, zatem zamieszczona tutaj wersja jest wersją trial, z której możemy skorzystać wyłącznie przez 15 dni.