Adwcleaner darmowe narzędzie do usuwania szkodliwych komponentów

Adwcleaner to mało ważące i efektywne narzędzie do usuwania szkodliwych komponentów. Plan radzi sobie z eliminowaniem modułów szpiegowskich (spyware i adware), procesów stylu PUP/LPI (potencjalnie niepożądane program), pasków narzędziowych (Ask Toolbar, Babylon Toolbar, SweetIM Toolbar) i szkodliwych wpisów w konfiguracji przeglądarek internetowych. Adwcleaner posiada minimalistyczny połączenie, który przypadnie go gustu mniej doświadczonym użytkownikom.

Służba aplikacji Adwcleaner bywa nader linia prosta – wystarczy pocisnąć na przycisk „Search”, i silnik automatycznie przetestuje struktura operacyjny pod kątem występowania szkodliwych modułów. Niebezpieczne komponenty jest dozwolone także wyeliminować – w tutejszym celu wybieramy opcję „Delete”.
Przed uruchomieniem procesu należy zamknąć wszystkie aplikacje działające w tle. Do wnętrza dodatkowym oknie konfiguracyjnym możemy wyłączyć detekcja wpisów związanych spośród oprogramowaniem tym jak: Ask Toolbar, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Chromium, Opera. Ważną funkcją skryptu jest usuwanie programów generowanie logów, zawierających szczegółowe dane odnośnie do konfiguracji systemu operacyjnego (wersja oprogramowania pokładowego, miano użytkownika, tryb uruchamiania systemu, niebezpieczne pozycje znajdujące się w: usługach, kluczach i wartościach rejestru, ustawieniach przeglądarek internetowych i strukturze plików). Plik tekstowy jest dozwolone od tego czasu wstawić na specjalistycznych forach dyskusyjnych, zajmujących się wykrywaniem i leczeniem szkodliwych modułów. Narzędzie jest rozpowszechniane bezpłatnie na zasadach pozwoleń freeware. Naszywka nie wymaga instalacji do wnętrza systemie operacyjnym – składa się spośród pojedynczego pliku wykonywalnego, który można wstawić na dysku twardym albo w pamięci przenośnej.