Adblock Plus narzędzie do usuwania reklam na stronach

Masz dość oglądania denerwujących reklam i banerów, które a przy tym wydłużają wczytywanie stron? Zainstaluj Adblock Plus i uwolnij się od nich!

Dzięki rozszerzeniu program do blokowania reklam odzyskasz kontrolę nad Internetem i będziesz móc przeglądać strony tak, jak chcesz. Dodatek jest wspierany przez ponad 40 możliwych do subskrybowania zestawów filtrów dostosowanych do różnych sekcji językowych. Filtry te automatycznie konfigurują Adblock Plus do różnych funkcji, począwszy od usuwania reklam internetowych do blokowania wszystkich znanych domen ze złośliwym oprogramowaniem. Rozszerzenie pozwala również ręczne dostosowywanie filtrów, udostępniając kilka przydatnych do tego celu funkcji, takich jak funkcje blokowania obrazów dostępne z poziomu menu kontekstowego, blokowania kart dla Flasha i obiektów Java , a oprócz tego listę blokowalnych elementów służącą do usuwania programów i arkuszy stylów.

Rozszerzenie Adblock Plus pozwala filtrowanie informacji reklamowych w postaci plików graficznych, animacji Flash czy wyskakujących okien z wyświetlanych stron internetowych WWW. Możliwe jest blokowanie całych serwisów, wybranych elementów strony, klas i identyfikatorów CSS wraz z wyszczególnieniem ich atrybutów. Możliwe jest wykorzystanie wyrażeń regularnych co bardzo ułatwia tworzenie filtrów. Istnieją również wersje Adblock dla przeglądarek Flock, Google Chrome, Opera (od wersji 11), a przeglądarka Internet Explorer od wersji 9 RC ma taką efektywność wbudowaną i korzysta z tych samych list zablokowanych stron.